Ste skvelí! To, že ste sa dostali až sem znamená, že máte buď veľký záujem vzdelávať sa, alebo inovovať vzdelávanie. B-akadémia spája obe tieto časti :)

Momentálne tu nájdete kurzy matematiky, ktoré pokrývajú učivá základnej a strednej školy a postupne sa prepracúvame aj na vysokú školu. V najbližších mesiacoch budeme pridávať veľa zaujímavých kurzov, takže ak nechcete nič zmeškať, prihláste sa buď na odber nášho YouTube kanálu, alebo sa zapíšte na niektorý z kurzov. No a ako B-akadémia vznikla?

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň je jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na platforme YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Na jeseň v roku 2015 vytvoril ďalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.

Okrem toho je študentom Dátovej Analýzy a Matematiky na švédskej Dalarna University. Tu taktiež vytvára vzdelávacie videá pre projekt MeanThat. Táto platforma je v anglickom jazyku a pomáha študentom s učením sa predmetov napríklad v oblasti obchodu, administrácie alebo psychológie. Tieto videá sú používané denne tisíckami študentov z celého sveta. V neposlednom rade ich využívajú aj univerzity z viac než desiatich krajín. Do dnešného dňa tieto videá pomohli viac než 30 000 študentom a dosiahli viac než pol milióna zhliadnutí.


A mimochodom, ak hľadáte stránku na ktorej si ešte viac môžete precvičiť svoje zručnosti z matematiky a iných predmetov - určite vyskúšajte http://www.kvizy.eu/.